O AUTORZE
Ta strona powstała, aby udowodnić pewnemu młodemu człowiekowi, że "staruszkowie" po czterdziestce też potrafią zrobić coś przy pomocy komputera i internetu ;-) A skoro już jest, to mam nadzieję, że w miarę wolnego czasu będzie rozbudowywana.
A dlaczego "w górach jest wszystko co kocham" w tytule strony? Bo chociaż opisuję różne miejsca, a w górach bywam niestety coraz rzadziej, to góry, zwłaszcza polskie góry, zawsze pozostaną dla mnie najpiękniejszymi miejscami na Ziemi...

To tyle tytułem wstępu, czas się przedstawić. Nazywam się Dariusz Domagała. Urodziłem się dawno, dawno temu ;-) pod znakiem Skorpiona i z tego powodu mam podobno zły charakter. Trudno, za późno na zmiany. Mieszkam w Radomiu, dużym mieście w historycznej Małopolsce, ale należącym administracyjnie do województwa mazowieckiego. Jestem inżynierem transportu kolejowego i pracuję w spółce PKP Polskie Linie Kolejowe SA w Zakładzie Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej.
Ponieważ jestem zagorzałym lokalnym patriotą, interesuje mnie wszystko co dotyczy mojego pięknego, rodzinnego miasta, które od kilku lat zostało jakby zapomniane przez Boga i ludzi :-( Oprócz tego, od wielu, wielu lat, jestem bezkrytycznie i bezgranicznie zakochany w polskich górach. Chodziłem po Tatrach, Gorcach, Górach Świętokrzyskich, Beskidach, Sudetach, Górach Stołowych i Bieszczadach, ale szczególnym sentymentem darzę Tatry. Przedreptałem je przez lata po wszystkich turystycznych szlakach, ale zawsze mam chęć wrócić tam raz jeszcze. Te malutkie góry mają to "coś", ten magiczny klimat i magiczne miejsca, co powoduje, że nigdy nie można ich zapomnieć.
Skoro mówimy już o uczuciach, to muszę oczywiście wspomnieć o Asi, która jest moim najlepszym przyjacielem i Dobrym Duszkiem. I jest śliczna, kiedy się uśmiecha :-)
Podsumowując można powiedzieć, że lubię Radom, góry i Asię, niekoniecznie, a nawet na pewno, nie w tej kolejności :-)
Co jeszcze ? Jestem wiernym kibicem piłki nożnej i siatkówki. Uwielbiam piosenki Evy Cassidy, lubię słuchać Dianę Krall, Lizz Wright, Cassandrę Wilson, Norah Jones, Santanę, Stinga, Dire Straits i Marka Knopflera, Joe Cockera, Erica Claptona, Gordona Haskella, Dżemu, pięknych, poetyckich utworów Starego Dobrego Małżeństwa, Wolnej Grupy Bukowiny, grupy Pod Budą oraz wielu, wielu innych.
Pozdrawiam i życzę miłego przeglądania zdjęć :-)

PS. Na Facebooku można mnie znaleźć tu i tu
PS1. A tu jest całe mnóstwo zdjęć Asi ;-) klik klik klik
PS2. A teraz czas na małe co nieco, czyli zapraszam na kulinarny blog Asi ;-) klik
Kulinarne szaleństwa Margarytki