Strona główna      Galeria      


Kto powiedział, że tylko dzieci lubią dinozaury? No właśnie... Ja i Asia bardzo je polubiliśmy, Asia chyba nawet bardziej ;-))
Są olbrzymie, niektóre wyglądają bardzo groźnie, ale w sumie są całkiem sympatyczne i łagodne. I dają się przytulić ;-))
Zapraszam do Parku Dinozaurów "Zaurolandia" w Rogowie :-)
Rogowo Park Dinozaurów "Zaurolandia"Park Dinozaurów "Zaurolandia" znajduje się obok miejscowości Rogowo (województwo kujawsko-pomorskie) przy drodze krajowej nr 5 (E261) 16 km na południe od Żnina.
Park otwarty jest przez cały rok. Na terenie parku można kupić pamiątki i okolicznościowe wydawnictwa. W cenę biletów wliczona jest opłata za zwiedzanie muzeum paleontologicznego, gdzie prezentowane są skamieniałości z różnych epok geologicznych. Zwiedzając park prawie dwukilometrową trasą mijamy tablice opisujące nam kolejne ery: paleozoiczną, mezozoiczną, trzeciorzęd i trwający obecnie czwartorzęd. Wszystkie prezentowane dinozaury wykonane są z żywic poliestrowych i przedstawiają zwierzęta w naturalnej wielkości. Dla najmłodszych dzieci na terenie parku znajduje się duży plac zabaw i kolejka elektryczna.

A kiedy już zaprzyjaźnimy się z parkowymi dinozaurami i z żalem opuścimy "Zaurolandię" możemy wyruszyć na wycieczkę po okolicy. A tam czekają już na nas kolejne atrakcje: w pobliskim Biskupinie (13 km) możemy odwiedzić słynne Muzeum Archeologiczne, a w Wenecji (8 km) pospacerować wśród zabytkowych parowozów w Muzeum Kolei Wąskotorowej albo przejechać się kolejką wąskotorową :-)

A tu jest moja strona o Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Zapraszam :-))

09.2008


Na podstawie strony internetowej Parku: www.zaurolandia.pl
Aktualizacja 30.09.2008

Park Dinozaurów

Park Dinozaurów

Park Dinozaurów

Park DinozaurówWszystkie zdjęcia wykonane aparatem Canon PowerShot A85 oraz Panasonic DMC-LS2


Strona Parku Dinozaurów w Rogowie